Spawanie oraz wytrawienie elementów balustrad ze stali nierdzewnej

Spawanie oraz wytrawienie elementów balustrad ze stali nierdzewnej

Spawanie oraz wytrawienie elementów balustrad ze stali nierdzewnej – kilka słów o technologii:

Wytrawianie metali stosuje się przede wszystkim w elementach ze stali nierdzewnej w tym celu stosuje się kąpiele trawiące niektórych elementów naszej nierdzewnej balustrady systemowej. Po wytrawieniu elementów nierdzewnych poddajemy je kolejnemu etapowi obróbki mechanicznej a mianowicie szlifowaniu lub polerowaniu. 

Trawienie chemiczne

W przypadku trawienia chemicznego elementy nierdzewne balustrad są zanurzane w roztworach odpowiednich kwasów lub wodorotlenków.

Trawienie elektrochemiczne

Trawienie elektrochemiczne stali nierdzewnej jest efektem działania prądu elektrycznego i może być prowadzone katodowo lub anodowo. Przy trawieniu katodowym słupków nierdzewnych czy pozostałych elementów balustrad dochodzi do redukcji tlenków metalu poprzez wydzielający się wodór. W przypadku trawienia anodowego elementów nierdzewnych balustrady  na powierzchni metalu dochodzi do elektrolitycznego rozpuszczania oraz mechanicznego odrywania się tlenków w wyniku wydzielania się tlenu.

Specjalne preparaty wykorzystywane są przy trawieniu natryskowym nierdzewnych słupków balustrad oraz pozostałych elementów wykonanych ze stali nierdzewnej w celu usunięcia przebarwienia pozostałego po spawaniu metodą TIG.

Spawanie metodą TIG nierdzewnych elementów do balustrad  w wielkim uproszczeniu  jest metodą spawania,  w której nietopliwa elektroda wolframowa wytwarza łuk elektryczny w osłonie gazu obojętnego, którym najczęściej jest argon. Gdy stopimy nasze elementy nierdzewne ze sobą tworzy się płynne jeziorko spawalnicze na powierzchni nierdzewnego elementu spawanego , które po oddaleniu łuku elektrycznego zastyga zmieniając się w trwałe spoiwo.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień